Czy taki wynik USG główki u córki to powód do niepokoju?

Corka miała robione usg główki ma 4 miesiące czy mamy martwić się wynikiem?? Niewielka asymetria rogów czołowych komór bocznych Wysokość L 4,6 mm P 3,8 mm Szerokość L 8,8 mm P 5 mm Wymiar dwukomorowy 2,7 mm Wskaźnik komorowo czaskowy 0,29 Sploty naczyniowkowe komor bocznych regularne Komora III i IV nieposzerzone Echostruktura tkanki mozgowej prawidłowa Struktury tylnego dołu czaski prawidłowe Przestrzeń okolomozgowa i szczelina podłużna mózgu w normie Przepływ w tętnicy przedniej mózgu prawidłowy Ri=0,61 Obecny przepływ w zatoce strzalkowej Co mamy zrobić dalej z tym?? Czy to zagraża jej zdrowiu??

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Opis ten nie zawiera znacznych patologii. Natomiast może być on interpretowany wraz z badaniem fizykalnym dziecka oraz badaniami dodatkowymi, jedynie przez lekarza pediatrę. Pozdrawiam.