Czy taki wynik USG jamy brzusznej może wskazywać na raka?
Usg jamy brzusznej (wykonane profilaktycznie, w czasie tzw. "Białej Soboty" w centrum onkologii) wykazało: "w śledzionie, w okolicy wnęki widoczny jest hypoechogeniczny obszar o wym. 9 x 7 mm o niepewnym charakterze, do rozważenia poszerzenie diagnostyki o badanie TK z kontrastem". Czym może być ten niepewny obszar? Rak? Czy wskazane jest szybkie wykonanie dodatkowych badań? Czy można wykonać MRI (prywatnie) zamiast TK? (Jestem w trakcie starań o dziecko, nie chcę promieniowania.) Kobieta, 30 lat.

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Szanowna Pani, zmiana hipoechogeniczna najprawdopodobniej jest zmianą łagodną, może Pani wykonać MRI zamiast TK