Czy taki wynik wskazuje, że jest już bardzo źle?

Dzień dobry, proszę o interpretację wyniku. Czy jest już bardzo źle?? Zastanawiam się czy powinnam już powiedzieć Mamie czy też mamy jeszcze czas na to. Ile czasu nam zostało?? Czy jest przerzut do wątroby?? Wcześniejsze badanie scyntygrafii ujawniło przerzuty do kości. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. W 2018 roku nastąpiła całkowita regresja po chemio i radioterapii i nagle tak zaatakowany organizm..... TK klatki piersiowej ze wzmocnieniem kontrastowym (2019-04-25) Porównano z badaniem z dn. 05.01.2018- progresja. Płuco prawe- nieregularne trudnomierzalne ( ok. 80x40mm) zmiany naciekowe we wnęce i odwnękowo ,głównie w seg. 2 i w seg.6 , łączą się ze szczelinami i cienkimi wypustkami z opłucną żebrową, otaczają oskrzele główne i jego podział, oskrzele górnopłatowe, stapiają się z t.płucną prawą,ż.nieparzystą ,krótkoodcinkowo przylegają do VCS i prawobocznego , dolnego zarysu tchawicy. W dolnej części płata dolnego zmiany pasmowate- niedodmowo-zapalne? Guzek 3mm w seg.3 Płyn w prawej jamie opłucnowej gr. do 14mm. Podostrogowo węzeł chłonny 12mm. U podstawy płuca lewego zmiany pasmowate - niedodmowe/pozapalne. Jama brzuszna objęta badaniem fragmentarycznie- poszerzone drogi żółciowe wewnatrzwątrobowe , PŻW szer. do 19mm. Nadnercza pogrubiałe do 8-9mm. W NL torbiel korowa 10mm. Uogólniony zanik kostny. Obniżenie blaszek granicznych w dolnej części kręgosłupa. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w kręgosłupie, bez ewidentnych zmian meta.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Rokowanie u chorych onkologicznych ustalane jest indywidualnie dla każdego pacjenta, oraz u każdego ta sama choroba przebiega w innej dynamice.