Czy taki wynik wyklucza zakrzepice?

Witam. Od tygodnia walcze z infekcja, katar, mokry kaszel. Kilka dni temu zaczela bolec mnie lewa lydka, boli tez pod kolan bol nie co promieniuje w strone posladka I bola mnie tez ledzwie. Nie jest to staly bol. Lekarz rodzinny kazal zrobic d dimeey ale generalnie dostalam skierowanie do ortopedy. Noga nie jest spuchnieta ani czerwona. Martwi mnie jednak ten wynik d dimerow, bo wyszedl 495, gdzie norma jest do 500. Czy taki wynik wyklucza zakrzepice? Oprocz tego lecze sie na zapalenie zoladka lekami IPP oraz mam podejrzenie nerwicy, panikuje po prostu. Czy warto powtorzyc ten wynik?

Szanowna Pani, ujemny wynik D-dimerów wyklucza zakrzepicę, jednakże ze względu na to, że Pani wynik jest graniczny to można powtórzyć badanie