Czy takie badania w przypadku chłoniaka to błąd, który ma przełożenie na powodzenie leczenia?

Mąż ma zdiagnozowanego chłoniaka DLBCL. Miejsce pierwotne: węzeł chłonny pachwiny. Czy wykonanie biopsji gruboigłowej zamiast chirurgicznej i brak wykonania PET-a przed planowaną chemią (R CHOP) (miał robiony tomograf) można uznać za błąd mający przełożenie na powodzenie leczenia?

Szanowna Pani, z tego co się orientuję to powinno się pobrać cały węzeł do badania. Pozdrawiam