Czy takie branie tabletek wpływa na ich działanie?

Od 2,5 miesiąca stosuje tabletki antykoncepcyjne vines. To moja pierwsza antykoncepcja. Godzinę brania tabletek ustawiłam na 19. Jednak zawsze biorę te tabletki okolo 19.30-20. 00 czasami nawet później ale tylko raz zdarzyło mk się wziąć 3 godziny po wyznaczonym czasie, nigdy ten odstęp nie był większy. Nigdy również nie zdarzyło mi się nie wziąć tabletki. Czy takie branie wpływa na działanie tabletek? Dodatkowo martwię się czy nie spożyłam coś co osłabiłoby te tabletki ponieważ pije dużo ziół. Czy takie branie w kratkę i substancja osłabiająca działanie wpływają na ochronę? Tabletki kompletnie przestają działać? Jakie jest wtedy ryzyko zajścia w ciążę?

Szanowna Pani, takie różnice w przyjmowaniu tabletek są dopuszczalne aczkolwiek proszę trzymać się stałej pory. Co do ziół to nie wiadomo jakie substancje zawierają, więc jest możliwość że mogą osłabić działanie tabletek. Pozdrawiam