Czy takie ciśnienie u 27-latki jest normalne?

Czy ciśnienie 163/123 po wejściu po schodach na pierwsze piętro w wieku 27 lat jest normalne? czy to normalne że wzrasta ono do takiego poziomu?

Szanowna Pani, takie ciśnienie może wynikać z braku kondycji. Proszę zmierzyć ciśnienie po odpoczynku. Jeśli będzie przekraczało 140/90 to proszę udać się do lekarza rodzinnego