Czy takie dawkowanie leku na serce jest prawidłowe?

Dobry wieczór. Mam tylko jedno pytanie. . a mianowicie . Dostałam recepte na lek Effox 20 ,lekarz kardiolog podal dawkowanie 1x dziennie rano. Mam nieraz ucisk w klatce piersiowej. oraz mój wiek 77 lat ?
KOBIETA, 77 LAT 11 miesięcy temu

Dobry wieczór.

Dawkowanie jest indywidualne dla każdego pacjenta po dokładnym zebranym wywiadzie i wykonanym badaniu fizykalnym przez lekarza który zdecydował odpowiednią dawkę 1 x dziennie. Jeśli po zastosowaniu leku ma Pan niepokojące objawy wymagana jest konsultacja z lekarzem prowadzącym leczenie lub w razie odległego terminu wizyty u kardiologa to wskazana konsultacja do czasu wizyty u kardiologa wizyta u swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego który do czasu wizyty u specjalisty zleci odpowiednie dawkowanie po dokładnym zebranym wywiadzie i badaniu fizykalnym.

Pozdrawiam