Czy takie krwawienie jest niepokojące?

Trzeci rok przyjmuję tabletki Vibin MINI. Kilka miesięcy temu musiałam na trzy miesiące przerwać przyjmowane tabletki ze względu na antybiotykoterapię w tamtym czasie. Od tamtej pory przyjmuję tabletki regularnie. Z partnerem rozpoczęliśmy współżycie zabezpieczając się dodatkowo. Dzisiaj przyjęłam drugą tabletkę z nowego blistra i zaobserwowałam krwawienie. Podczas gdy przy pierwszej krwawienie nie wystąpiło. Wczorajszej nocy miał miejsce stosunek bez zabezpieczenia. Czy krwawienie to powód do niepokoju? Czy istnieje zagrożenie ciążą?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Istnieje zagrożenie ciążą. Radziłbym skonsultować się z ginekologiem.