Czy takie leczenie u 60-latki jest prawidłowe?

Od wielu lat lecze się na niedoczynność i Hashimoto. Ostatnie zalecenie Endo. było 5 dni 75mg i dwa 50 mg Euthyroxs. ale w między czasie (sierpniu) trafiłam do szpitala (problemy z kręgosłupa) i tam stwierdzili, że dawda jest za mała i podnieśli mi do 100 mg. Moje samopoczucia przez około rok było okropne, ciągle zmęczenie, senność, rozdrażnienie i do tego codzienne bóle głowy, nawet zrobiłam RM aby wykluczyć inne przyczyny. Od sierpnia przyjmowała 100mg w październiku postanowiłam przejść na dietę bezglutenowa i dietetyk kliniczny zalecił mi zrobienie szereg wyników, również na tarczyce i wtedy wyniki były tak myślę dobre (10 10.18 r) TSH - 0,360 FT3-3,80 FT3-19,30 TG-10,00 TPO-355,40 Po prawie trzech miesiącach diety ponowilam wyniki i wtedy przeżyłam szok, mimo że moje samopoczucie całkowicie się zmieniło, jestem pełna energi, bóle głowy całkowicie ustąpiły, to TSH przekroczyło normę. TSH-6.110 FT3-3,75 FT4-17,63 DO tego mam od przeszło 10 lat odkąd zaczęłam kontrolować podniesiony cholesterol, który utrzymuje się zawsze w tych samych granicach. Chol. całkowita 239,7 HDL - 41,7 LDL - 166,0 Przy diecie przyjmuje Wit C Wit B Wit, DiKForte 2000j. Sanprobi Omega3 1000ng.x 2 Berberyne 500 mg. x 2 Więc co może być przyczyną tak złych wyników, przy naprawdę dobrym samopoczuciu.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Mogło być to spowodowane np przebyta niedługo przed badaniem, infekcją. Wtedy wynik TSH jest zafałszowany. Pozdrawiam.