Czy takie objawy mogą być ze sobą powiązane?

Od pewnego czasu zauważyłam w swoim kale śluz, nie potrafię określić czy jest go dużo, ale widać go gołym okiem, dziś pojawiła się odrobinę krwi, w tym śluzie, dwukrotnie miałam problem z hemoroidami ale pomagały czopki i maści, poza tym choruje na endometriozę, jestem po kilku operacjach i mam bardzo duże skrzywienie kręgosłupa również w odcinku lędźwiowym - od pewnego czasu odczuwam dyskomfort w prawym podbrzuszu czasem wędrujący do pachwiny i ponizej lędźwi po prawej stronie. Nie jestem w stanie określić czy jest to ze sobą powiązanie. Jestem umówiona do proktologa ale bardzo się stresuje tym bardziej że zobaczyłam dziś odrobinę krwi.
KOBIETA, 38 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry.

W tym przypadku wymagana jest diagnostyka ale również dokładne badanie fizykalne i zebrany dokładny wywiad który pozwoli na ocenę opisanych objawów.

Doskonałym pierwszym krokiem który Pani uczyniła jest konsultacja proktologa który przeprowadzi dokładne badanie odbytnicy i określi czy zauważenie w kale krwi czy jest to spowodowane żylakami odbytu lub innymi schorzeniami.

Warto przed wizytą rozszerzyć diagnostykę laboratoryjną o badania z krwi np morfologia z rozmazem, OB, CRP, ALT, AST, ALP, GGTP oraz bilirubiny całkowitej, Amylaza, lipaza oraz badanie kał na obecność krwi w kale.

Wyniki pozwolą na pierwszej wizycie ustalić przyczyny niepokojące Panią objawów.

Gdyby okazało się, że są nieprawidłowości lekarz na pewno zleci konsultację do gastrologa w celu przeprowadzenia dalszej diagnostyki w zależności rozpoznania.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Fitoterapeuta

Dietetyk