Czy takie objawy pojawiają się przy nerwicy?

Witam, mam 26 lat i od dłuższego czasu mam problem ze zdrowiem. Podejrzewam u siebie nerwicę. Mam pełno różnych objawów zmęczenie w ciągu dnia pomimo odpowiedniej ilości snu, senność, jestem bardzo nerwowa, wybucham często złością, czasem płaczem, nie panuję nad swoimi emocjami, miewam czasem lęki, powtarzam różne czynności po kilka razy. Nie mam często motywacji do niczego, nic mi się nie chce, do tego coraz częściej bywam smutna. Poza tymi objawami mam szereg objawów cielesnych wypadanie włosów, sucha, pękająca skóra, która czasem mnie swędzi, kłucia w klatce piersiowej, również w różnych częściach brzucha. Częste oddawanie moczu,w nocy również, suchość w ustach i uczucie pragnienia, ucisk w gardle, do tego dochodzi bardzo słaba pamięć i trudności z koncentracją, problemy gastryczne takie jak przelewanie w brzuchu, odbijanie, zgaga, czasem zaparcia. Czasem mam też wrażenie jakby obraz mi się rozmywał i pojawiała się jakby mgła przed oczami. Chodząc czasem mnie znosi jakby na boki. Czy te wszystkie objawy somatyczne mogą być efektem nerwicy?

Witam,

opisane objawy mogą świadczyć o nerwicy która powinna zostać potwierdzona lub wykluczona na stacjonarnej wizycie.

Nerwica to poważny typ zaburzenia, którego nie wolno lekceważyć. W przypadku pojawienia się jej symptomów warto udać się do psychiatry, psychoterapeuty bądź do psychologa klinicznego.

Ze względu na to, że wpływa ona zarówno na życie prywatne, jak i zawodowe, dobrze jest to zrobić jak najszybciej.

Pozdrawiam