Czy takie objawy przy leku flucofast są normalne?

Witam, mój partner był u gastrologa okazało się, że ma grzybicę żołądka. Lekarz przepisał mu antybiotyk oraz lek flucofast. Lekarz kazał przyjmować jemu i mi w tym samym czasie Le flucofast 100mg, jest 3 dzień w którym przyjmuje lek lecz źle się po nim czuje, boli mnie brzuch i czuję "jakby mi się coś w nim rozpuszczalo" co mam robić przyjmować mimo to? Czy mogę go odstawić? Przyjmuje przy tym równocześnie tabletki antykoncepcyjne czy ten lek nie powoduje osłabienia antykoncepcji? Z góry dziękuję za rozwikłanie moich wątpliwości.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się ponownie z gastrologiem. Flukonazol może osłabiać działanie niektórych preparatów antykoncepcyjnych.