Czy takie objawy są skutkiem brania leków?

witam, od jakiegos czasu mam bardzo zle samopoczucie. wszystko zaczelo sie w grudniu od stluczki samochodem w ktorej bralam udział. bylam jako osoba kierujaca i mialam z tyłu głowy metalowa spinke ktora pod wpływem sily cala sie wygięła po tomografii rezonansie w szpitalu stwoerdzili ze wszystko jest dobrze.mimo ze czeste bole glowy ktorych wcześniej nie bylo caly czas powracały i trzymaja sie do teraz. ponad miesiąc temu wyladowalam w szpitalu z wysokim cisnieniem mocnym bolem głowy i calego ciala. covid zostal wykluczony a ja dostalam leki na migrene i bol kręgosłupa i reszty ciała. po konsultacjach z innymi lekarzami leki zostały wydawkowane źle. stwoerdzono tez u mnie zapalenie korzonków w kręgosłupie, leki zostaly wybrane całe. Na sen brałam również lek przepisany w szpitalu. Od momentu zapalenia korzonków pojawił się brak snu nie odczuwam zmęczenia, brak apetytu bardzo niskie libido zero popędu seksualnego, pojawił mi się delikatny wąsik problemy z wypróżnianiem, bóle głowy które nie minęły, trzęsące się dłonie. Czy takie objawy są skutkiem brania leków i organizm musi się unormować? Wyniki robiłam kilka tyg temu i wszystko było okej prócz tarczycy, była delikatnie za niska. Czy mam zrobić jeszcze badania hormonalne? Co może być przyczyną?
KOBIETA, 19 LAT 11 miesięcy temu

Dzień dobry.

Opisane objawy wymagają rozszerzenia diagnostyki po stłuczki samochodem.

A więc konsultacja z psychologiem/psychoterapeutą lub lekarzem psychiatrą którzy ocenią czy opisane objawy takie jak brak snu, brak apetytu, niskie libido, problemy z wypróżnieniem się, bóle głowy, trzęsące się dłonie, specjalista wykluczy lub potwierdzi czy opisane zmiany mogą mieć podłoże zaburzeń po przebytym stłuczki samochodem.

Warto również wykonać EEG głowy.

Nie podała pani wartości wyniku TSH.

Jeśli nie było wykonanej diagnostyki kręgosłupa warto je wykonać i udać się z opisem ze szpitala do dobrego ortopedy lub neurochirurga aby zapoznali się z badaniami które ocenią z badaniem podmiotowym i przedmiotowym i zleci odpowiednie zalecenia.

Proszę nie odkładać konsultacji z psychologiem/psychoterapeutą lub z lekarzem psychiatrą jest to również ważna konsultacja która przyda się dla innych lekarzy specjalistów którzy będą oceniać stan pani zdrowia.

Jest Pani młodą osobą a więc warto poświęcić czas na dokładną diagnostykę aby być zdrowym i sprawnym ciesząc się życiem.

Pozdrawiam