Czy takie objawy świadczą o jakiś poważnych zaburzeniach psychicznych?

Boli mnie szyja, światła wydają się zbyt jasne, dźwięki wydają się zbyt głośne, zapachy zbyt mocne, dopada mnie zmęczenie i letargia (brak energii), trudności z koncentracją, częste oddawanie moczu, apetyt na jedzenie, uogólniona drażliwość i inne zmiany nastroju, agresja. Na dodatek często czuję śmierć, na przykład "w oku", czuję, że rozwija się w moim lewym oku. No i kręci mi się w głowie, gdy chodzę, i czuję się, jakbym oglądała świat zza jakiejś szyby.  Widzę kropki i kreski podczas chodzenia. Głosy w mojej głowie mówią, że "Chcę stracić wzrok" i "Chcę stracić słuch". Kręci mi się w głowie podczas chodzenia. Chodzę niepewnie. Mam irracjonalne lęki np. że droga mnie pochłonie. Albo że się zapadnie. Albo że spadnę lub stoczę się z drogi. Mam też masę natrętnych myśli i czuję, że coś/ ktoś mnie obejmuje i nie chce puścić. Jestem też wyraźnie spowolniona i nie chce mi się wstawać rano. Jest też tak, że rozumiem słowa, ale nie jestem w stanie ich poczuć i zrozumieć głębiej, chodzi o uczucia i emocje. Miewam też kłopoty z pamięcią, pamięć krótkotrwała, a dni zlewają się w jedno. Tak jakby w całość. Nie zauważam np. pogody, świata za oknem, tego co się dzieje, i upływu czasu. Widzę też, że świat, w którym jestem, jestem od niego oddzielona czymś. Tak, jakby on nie istniał, nie był oczywisty, jakbym obserwowała go zza szyby. Widzę to. Co to może być? Zaburzenie obsesyjno kompulsywne, schizofrenia czy psychoza?

Wyobrażam sobie, jak jest Pani trudno żyć z takimi objawami.

Ale i mnie niełatwo medycznie zakwalifikować Pani objawy, tym bardziej że przecież prócz objawów ma Pani i inne przeżycia. Nie tylko niepokojące, tak mniemam.

Proszę, niech Pani nie diagnozuje się sama! Tym bardziej że lista objawów nie tworzy spójnej całości. Nie sposób zebrać ich w jeden obraz jakiejś konkretnej jednostki chorobowej.

Lekarz może postawić rozpoznanie tylko po osobistym zbadaniu pacjenta.

Proponuję umówić się na konsultacje z psychiatrą, tym bardziej że w Łodzi ordynuje wielu doskonałych lekarz. Nie ma co zwlekać.

Pozdrawiam.