Czy takie objawy wskazują na hemochromatozę?

czy to hemochromatoza Mam 38 lat jestem kobietą. Od 6 miesięcy nie miesiączkuję, ze wzglendu na wkładkę hormonalną. Czuję się zmęczona i senna, nawet rano. wykonałam badania gospodarki żelazowej oto wyniki. Chciałam oddać krew do krwiodastwa niestety zostałam zdyskwalifikowana ponieważ hemoglobina wyniosła ponad 16 żelazo 192 (50-170) TIBC 277,9 UIBC 85,9 (150-330) transferyna 211 (200-360) transferyna 115,6 (13-150) hemoglobina 16,5 (12-16) czy wyniki wskazują na hemochromatozę

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Aby to stwierdzić należy wykonać dodatkowe badani oraz skonsultować się z hematologiem.