Czy takie odchylenia od normy na początku ciąży źle rokują?

Witam. Jestem w 21 tygodniu ciąży. Na badaniu połówkowym w 21tc 2dni BPD wyniosło tylko 47 mm, HC 177mm, AC 159mm,FL 35 mm, HL 34 mm. Martwię się, bo tylko wymiary głowy wskazują na 20 tydzień i są o pełny tydzień mniejsze od innych części ciała. Lekarz powiedział, że wymiar BPD wyszedł taki, ponieważ dziecko wcisnęło się w jakąś przestrzeń. Natomiast już wcześniej HC i BPD było mniejsze od reszty, ale różnica wynosiła wtedy tylko 4 dni. Tym bardziej, że to chłopiec, więc chyba głowa powinna być większa. Proszę powiedzieć z czym wiążą się takie wyniki i czy powinnam udać się do innego specjalisty? Czy takie odchylenia na początku ciąży źle rokują?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. W tych wynikach, które Pani podała nie wskazują na niekorzystne rokowanie. Zalecałbym regularną kontrolę USG.