Czy takie postępowanie przy powiększonej śledzionie jest prawidłowe?

Witam! Ostatnio przez miesiąc męczyły mnie biegunki, więc dostałam skierowanie na badania. W badaniach krwi niedokrwistość (ferrytyna 7, reszta parametrów czerwonokrwinkowych lekko poniżej normy, RDW 16,1, OB 16). W badaniu 2 tyg temu dodatkowo podwyższone leukocyty, tydzień temu już w normie. Wczoraj okazało się, że mam powiększoną śledzionę (145mm). Lekarz rodzinny zlecił powtórzenie USG za 2 miesiące i przepisał żelazo w ampułkach. Moje pytanie brzmi czy to dobre postępowanie? Martwi mnie ta śledziona.

Dzień dobry,

zawsze jestem tego zdania, że wykonana diagnostyka która wykazała zmiany w układzie pokarmowym powinna zostać z konsultowana z gastrologiem lub hepatologia którzy zdecydują o wyborze odpowiedniej diagnostyki do objawów klinicznych.

Lekarz rodzinny ma więcej danych tym bardziej, że wykonał badanie fizykalne oceniając je z wykonaną diagnostyką i z objawami klinicznymi ale nic nie stoi na przeszkodzie jeśli martwi Pani śledzioną o poproszenie o opinię specjalisty gastrologa lub hepatologia którzy ocenią w badaniu fizykalnym i ocenią diagnostykę laboratoryjną z krwi.

Pozdrawiam