Czy takie problemy z sercem mogą być spowodowane nerwicą?

Witam. Mam 33 letnia kobieta, nie leczę się na nic. Cierpię na nerwicę lękowa,nie przyjmuje leków. Od czasu do czasu doskwiera mi "przeskakiwanie" serca,uczucie silniejszego uderzenia co przyprawia mnie o lęk. Echo serca w porządku prócz lekkiej niedomykalności zastawki która jest wiotka(zdaniem kardiologa wszystko w normie,fizjologiczne",EKG ok, elektrolity ok,TSH również. Na holter EKG czekam. Czy moje dziwne odczucia sercowe są spowodowane nerwica? Czy te badania dają duże prawdopodobieństwo tego że wszystko z sercem jest ok a problem leży w zaburzeniu lekowym? Dziękuję za odpowiedź.

Witam,

opisane objawy mogą świadczyć o zaburzeniach lękowych. Oczywiście aby to potwierdzić wymagana jest stacjonarna wizyta u psychiatry lub psychologa.

Warto wykonać badanie na które Pani oczekuje holter EKG który wyłapie nieprawidłowości które Panią niepokoją.

Udając się do psychiatry lub psychologa proszę ze sobą zabrać dokumentację kardiologiczną oraz badania z krwi.

Pozdrawiam