Czy takie sposoby mogą pomóc na opuchliznę?

Mam ropień zęba z opuchlizną policzka. Wczoraj jeszcze nie było opuchlizny, tylko mocno bolał mnie ząb, a dziś rano obudziłam się z opuchlizną bez bólu zęba. Czy okłady z szałwii na policzek I płukanie dziąsła szałwią może pomóc?

Dzień dobry, w pierwszej kolejności wizyta u stomatologa.

W opisanym przez Panią objawy szałwia może być nie wystarczająca. Przed udaniem się do stomatologa proszę spróbować Septosan -mieszanka ziołowa dostępna w torebkach do zaparzenia posiada ziele tymianku, liść szałwi, liść mięty pieprzowej.

Taki skład zapewnia preparatowi działanie silnie przeciwzapalne, bakteriobujcze, grzybobójcze i odkażające. Tak jak w przypadku innych preparatów roślinych należy wziąć pod uwagę występowanie alergii.

Pozdrawiam