Czy takie wahania oznaczają, że mam już zwykłą cukrzycę?

Dzień dobry, Miałam cukrzycę ciążową - kontrolowana dietą. Jestem ponad miesiąc po porodzie, a cukry po posiłkach mniej dietetycznych wciąż mi skaczą i po godzinie potrafią wynosić np 146. Czy to znaczy, że mam już zwykłą cukrzyce? Ile po porodzie cukry powinny być już ustabilizowane, żeby mówić o tym, że cukrzyca ciążowa przeszła?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Poziom glikemii powinien się ustabilizować ok 6 tygodni po porodzie. Po tym czasie proszę skonsultować się z diabetologiem.