Czy takie wartości tętna są prawidłowe?

Czy puls na codzien 88-96 jest ok? Czasami miewam chwilowe duszności, zazwyczaj wieczorwm, jestem tez alergikiem

Dzień dobry,

odpowiadając na Pani pytanie, u kobiet wieku 18-25 lat, będąc w dobrej kondycji fizycznej, za wartość prawidłowe tętna uznaje się przedział 62-65 udeżeń na minutę, podczas gdy u kobiety w tym samym wieku i złej kondycji fizycznej może to być nawet 85 udeżeń na minutę.

Jeśli chodzi o duszność z tym proszę się udać do lekarza prowadzącego lub do specjalisty alergologa aby ocenić czy jest to duszność alergiczna czy z innego powodu.

Pozdrawiam