Czy takie wyniki są przeciwwskazaniem do stosowania antykoncepcji?

Dzień dobry, Planuję rozpoczęcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych Yasminelle. W związku z tym wykonałam badania krwi. W wynikach wyszło, że mam nieznacznie obniżone MPV (7,6, norma 8,0-11,0) oraz podwyższone APTT (39,2 sek, norma 26-36 sek). Czy takie wyniki są przeciwwskazaniem do stosowania antykoncepcji hormonalnej?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Nie jest to przeciwwskazanie bezwzględne do stosowania antykoncepcji.