Czy takie zaburzenia mogą powodować zawroty głowy?

Od roku borykam się z zawrotami głowy( wirowanie świata). Pojawiają się przy nagłym wstaniu, poruszeniu głowa na bok. Aktualnie pojawiają się przy dużym wysiłku fizycznym i dużym stresie uczucie braku równowagi i wirowania, rozmazany obraz. Rezonans magnetyczny głowy Ok. Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego: tarcze międzykręgowe o prawidłowej wysokie i i nieco obniżonej intensywności sygnału w sekwencji t2 jak w przypadku niewielkich zaburzeń uwodnienia, na poziomie C5/6 niewielkie obwodowe uwypulknienia tarczy międzyokręgowej 0,5 mm. Echo serca jak i próba wysiłkowa wporzadku. Morfologia, glukoza, lipidogram, potas, sód, magnez również Ok. Czy te zaburzenia uwodnienia mogą dawać takie objawy( zawroty głowy) czy trzeba szukać przyczyny gdzie indziej?
MĘŻCZYZNA, 34 LAT 12 miesięcy temu

Dzień dobry.

Opisane objawy wymagają rozszerzonej diagnostyki obrazowej aby poznać dokładną przyczynę opisanych objawów.

Dobrze by było wykonać badanie usg tt szyjnych oraz konsultację laryngologa.

Opisane zawroty głowy przy wstawaniu mogą świadczyć np o Hipotonii ortostatyczna ale aby to potwierdzić wymagana jest diagnostyka oraz badanie podmiotowe i przedmiotowe.

Pozdrawiam