Czy takie zachowanie może wskazywać na nerwicę lub psychozę?

W 2019 r. pojawił się objaw w postaci dostrzegania często symbolu X w teledyskach muzycznych - ten symbol naprawdę tam był, bo był napisany jednak za symbol X był też uznany stojak pod keyboard, który po złożeniu przypominał X. Przy tym zdawałam sobie sprawę z tego, co się dzieje i że to chyba dziwne, miałam zachowane myślenie, rozum, chyba świadomość nieracjonalności. Proszę powiedzieć, czy przy opisanym stanie ze świadomością nieracjonalności była to nerwica, psychoza, depresja czy może coś innego? Kobieta, 34 lata

Myślę, że podstawowe jest odpowiedzenie na pytanie co to dla Pani oznacza, że zwraca Pani uwagę na ten symbol. Jeśli to kwestia jakiejś cechy, można powiedzieć indywidualnego uroku;) , która Pani nie przeszkadza to nie ma powodu do zmartwień. Jednak jeśli zauważanie tego "x" budzi w Pani niepokój i/lub cierpienie psychiczne to dobrze się skonsultować z jakimś psychologiem lub psychoterapeutą.