Czy tampon chroni przed ciążą?

Ostatnio mój chłopak dotykał mnie członkiem w okolicach płciowych i miałam ostatni dzień okresu. Miałam tampon. Chłopak spuścił się. Czy mogłam zajść przez to w ciążę? Niezbyt dobrze się czuję. Czy na początku ciąży towarzyszą bóle głowy?

ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Ostatnio mój chłopak dotykał mnie członkiem w okolicach płciowych i miałam ostatni dzień okresu. Miałam tampon. Chłopak spuścił się. Czy mogłam zajść przez to w ciążę? Niezbyt dobrze się czuję. Czy na początku ciąży towarzyszą bóle głowy?

Droga Pani!

Zajście w ciążę w ostatnim dniu krwawienia miesięcznego jest wielce małoprawopodobne, zwłaszcza jeśli miała Pani założony tampon. Opisywane bóle głowy nie są charakterystyczne dla wczesnej ciąży i zapewne są spowodowane inną przyczyną, np. infekcją, itp.

Pozdrawiam.