Czy tarczyca może być przyczyną nacisku na korzonki nerwowe czy ma ona związek ze zmianami w płucach?

Za 2tyg mam operację wycięcia tarczycy (3guzy po 45X32X42 mm)biopsja wyszła pozytywna dla mnie. Mam jeszcze 2drobnoguzkowe zmiany w płucach po kilka mm+jakaś zmiana na wątrobie 27mm. Pytanie moje: czy tarczyca może być przyczyną nacisku na korzonki nerwowe(pocę się na jednej połowie twarzy oraz mam stale zdrętwiałą lewą rękę-miałem rm szyjnego-neurolog wykluczył kręgosłup), czy też może mieć to związek ze zmianami w płucach. Proszę o radę, czy brać pod uwagę te zmiany w płucach(jakie badania)?

Zmiany drobnoguzkowe w płucach mogą oznaczać wiele chorób. Jakiś lekarz chyba widział ten opis. Jeśli nie przejął się tym to proponuje też się nie przejmować. Możliwe, że po operacji dolegliwości te ustąpią. Jeśli po operacji będzie się pani nadal martwić lub wystąpią jakieś niepokojące dolegliwości wtedy będzie trzeba się zgłosić do lekarza pulmonologa..