Czy tata powinien odstawić Acard czy nadal brać?

Witam. Tata ma 45 lat, miał zawał 8 miesięcy temu. Lekarz przepisuje mu lek brilique 90 mg, a do tego ma brać acard. Pani z apteki ostatnio nie chciała sprzedać acardu, bo powiedziała ze tata nie może brać tylu leków rozrzedzajacych krew. Tata pójdzie do lekarza, ale czy powinien odstawić acard, czy nadal brać? Jest to niebezpieczne?

Witam powinien brać zgodnie z zaleceniami lekarza. Leczeniem zajmuje się lekarz, nie farmaceuta