Czy te biegunki i wymioty mogę być spowodowane tymi kamieniami na woreczku

Witam. Przebieg choroby mojej partnerki. Jakieś 30 dni temu moja partnerka zaczęła mieć wymioty oraz bardzo wodniste biegunki. Udała się do lekarza rodzinnego, który stwierdził tzw. jelitówkę i przepisał antybiotyk Xifaxan. W trakcie przyjmowaniu antybiotyku na kilka dni stan się poprawił, po czym mocno pogorszył. Do tego stopnia że nie była już w stanie nawet jeść. Udaliśmy się prywatnie do gastrologa który wykonał USG stwierdzając kamienie na woreczku żółciowym. Została przepisana przepisał Spasmolina. Spasmoliny nie kupiliśmy gdyż nie była dostępna w aptekach (Partia wycofana przez GIF). Udaliśmy się na ostry dyżur by otrzymała chociaż jakieś nawadniające kroplówki. Po serii badań w szpitalu wyszło że w organizmie ma bakterię Clostridium difficile i trafiła na oddział zakaźny. Po 10 dniowej terapii antybiotykowej (szpitalnej) stan cię poprawił ale po jedzeniu wymioty i biegunki wracają. I tu moje pytanie. Czy te biegunki i wymioty mogę być spowodowane tymi kamieniami na woreczku pomimo tego że niema żadnych innych typowych objawów jakie opisuje się przy kamieniach na woreczku żółciowym. Bardzo dziękuję za ewentualną odpowiedź. Robert

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Prawdopodobnie było to spowodowane zakażeniem Clostridium difficile.