Czy te bóle są ze sobą powiązane?

Dzień dobry, od dwóch dni czuję co jakiś czas kłucie w klatce w piersiowej gdy wezmę głęboki wdech albo gdy się schylę. Dodatkowo mam ból chyba w odcinku lędźwiowym i to praktycznie ciągły (od tego samego czasu). Czy to jest jakoś powiązane? Co to może być?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry.

Opisane objawy mogą mieć różne podłoża bez diagnostyki trudno określić dokładną przyczynę.

W opisanym przypadku wymagana jest stacjonarna wizyta u swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego w celu wykluczenia w pierwszej kolejności schorzeń sercowo naczyniowego.

W trakcie wizyty zostanie przeprowadzone dokładny wywiad i badanie fizykalne z badaniem EKG spoczynkowe które pozwoli na ocenę sercowo naczyniowego.

Jeśli okaże się że objawy nie pochodzą od strony układu sercowego zostanie zlecona konsultacja neurologiczna lub ortopedy aby ocenić narządy ruchu które prawdopodobnie będą przyczyną opisanych dolegliwości a w takim przypadku zostanie zaleconą diagnostyka obrazowa w celu oceny dalszego postępowania np konsultacja fizjoterapeuty w celu zlecenia odpowiedniej rehabilitacji która będzie pomocna w opisanych problemach.

Może się okazać, w trakcie badania fizykalnego dodatkowej diagnostyki laboratoryjnej z krwi która pozwoli również na ocenę stanu zdrowia.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk