Czy te guzki przy odbycie to hemoroidy?

Przy odbycie mam sine guzki, które rosną przy wypróżnianiu się. Czy to mogą być hemoroidy? Są jakieś domowe sposoby?
KOBIETA, 18 LAT 2 tygodnie temu

Dobry wieczór.

W tym opisanym przypadku wskazana jest stacjonarna wizyta u proktologa ewentualnie u swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego w celu krótkiego badania per rectum.

Badanie to jest ważne, aby ocenić obecność polipów, guzów odbytu, hemoroidy.

Do uwidocznienia hemoroidów wewnętrznych może być potrzebna anoskopia u proktologa ale to już oceni specjalista na wizycie stacjonarnej na którą Panią zachęcam.

Proszę o nie bagatelizowanie opisanych objawów.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk