Czy te guzy mogą powodować silne bóle głowy?
Jestem kobietą, mam 29 lat. Mam hiperprolaktynemię oraz niedoczynność tarczycy, których od 5 lat nie da się unormować mimo leczenia farmakologicznego. W ostatnim badaniu MRI przysadki mózgowej z 29 maja br. zapisano: "Sygnał i położenie płata tylnego prawidłowe. W tylno-górnej części tego płata widoczny jest tłuszczak o wymiarach 5 x 2 x 2 mm. Sygnał płata przedniego przysadki po dożylnym podaniu kontrastu niezupełnie jednorodny z wyróżniającą się w części przedniej - bocznie po stronie lewej strefą słabszego wzmocnienia kontrastowego o średnicy ok. 3 mm mogącą odpowiadać mikrogruczolakowi. Szypuła przysadki położona pośrodkowo. Skrzyżowanie nerwów wzrokowych, przepona siodła i zbiorniki nadsiodłowe oraz struktury zatok jamistych obustronnie -prawidłowe". Czy to kwalifikuje się do operacji, jeśli nie ma poprawy po leczeniu farmakologicznym? Czy te guzy mogą powodować silne bóle głowy? Co oznacza, że szypuła jest położona pośrodkowo? Będę wdzięczna za odpowiedź.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
82 poziom zaufania
Witam. Wynik ten należy interpretować w odniesieniu do znajomości stanu klinicznego pacjenta. Proszę skonsultować się z lekarzem, który zlecił to badanie.