Czy te kołatania serca świadczą o nerwicy?

Witam. Mam problem z kolatanie serca od dwóch miesięcy. Do tego dochodzi dusznosci w klatce piersiowej i u czucie niepelnego oddechu. Niepełny oddech towarzyszy mi prawie caly czas . Najgorzej jak o tym myślę to tak jakbym chciał a kontrolować ten oddech. Miałam morfologii. Ths. Ob. Glukoze.Rtg klatki piersiowej .echo serca. Ekg. I holtera . Wszystkie wyniki w normie. A ja się coraz gorZej czuje. Boję się zostawać sama w domu z córka. Byłam już na pogotowiu. Bo myślałam że odjade. czy to nerwica

Jeśli badania medyczne nie wskazują na jakieś zmiany chorobowe to nerwica jest prawdopodobna. Objawy somatyczne pojawiają się wtedy gdy człowiek coś bardzo silnie przeżywa, albo gdy to co mógłby przeżywać "wypiera do podświadomości". Nasze emocje i przeżycia znajdują odzwierciedlenie w naszym ciele. Tzw. nerwica serca pojawia się np. wtedy gdy człowiek ma "problemy sercowe". Chociaż wydaje się, że serce jako organ to jedno, a serce w sensie metaforycznym co innego, to jednak jakoś tak się dzieje, że to fizyczne serce może bić nieco inaczej gdy są problemy z tym sercem wewnętrznym. Dzięki psychoterapii można zrozumieć w czym leży problem. Bo nie w nieregularnym biciu serca, ale zazwyczaj w jakichś nierozwiązanych problemach uczuciowych.

pozdrawiam Panią, RG.

Witam Panią
Zrobiła Pani badania, które wykluczają inne choroby
o podobnym obrazie klinicznym.
Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą nerwicy.
Zatem możliwe jest, że to nerwica.
Niezmiernie ważne jest, żeby podjęła Pani leczenie.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl