Czy te minimalne odchylenia powinny mnie niepokoić?

Po kontrolnych badaniach krwi wszystkie parametry mieszczą się w wartościach referencyjnych. Nieścisłości to: Monocyty% 12 (norma 5 - 11), IG 0,05 (norma 0 - 0,04), IG% 0,6 (norma 0 - 0,5). Nadmieniam, że w ostatnim okresie nie przechodziłem żadnych infekcji. Jedyne zdarzenie medyczne to operacja w dniu 05.10.2022r. Czy te minimalne odchylenia powinny mnie niepokoić?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Prawidłowo, że wykonał Pan pewne badania kontrolne, aby sprawdzić stan funkcjonowania organizmu. Nie wspomniano natomiast, jaki dokładnie był wykonywany zabieg oraz, jakie towarzyszyły po nim dolegliwości.

Analizując przedstawione przez Pana wyniki badań, można by stwierdzić, że takie wartości nie powinny mieć większego znaczenia diagnostycznego. Istotne są występujące aktualnie objawy oraz ogólny stan organizmu po przeprowadzonym zabiegu.

Z racji odległości trudno jest jednoznacznie ocenić Pana stan zdrowia, dlatego zalecamy konsultację z lekarzem internistą, który po analizie wszystkich wyników badań zdecyduje o dalszym postępowaniu i ewentualnym rozszerzeniu diagnostyki.

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/morfologia-krwi-obwodowej

https://portal.abczdrowie.pl/monocyty

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.