Czy te objawy mają związek z niedoczynnością tarczycy?

Pewnego dnia dostalam zawrotów głowy i szumu w uszach z dnia na dzień . Okazało się ze mam niedoczynnosc tarczycy dostałam na początek euthyrox 25 lecz do dnia dzisiejszego nie czuje się lepiej później n50, badania krwi w porządku , tk głowy również , rtg kręgosłupa , byłam u 2 laryngologow słuch dobry - czy to wina niedoczynnosci daje takie objawy ? Nie mam nerwicy

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Przykro nam, że wystąpiły objawy, które mogą utrudniać w pewnym stopniu codzienne funkcjonowanie. Bardzo dobrze, że odbyła już Pani konsultację z lekarzem i rozpoczęła przyjmowanie syntetycznego hormonu tarczycy. Takie postępowanie jest właściwe przy zdiagnozowanej niedoczynności tarczycy oraz towarzyszących temu objawach.

Często zdarza się, że wdrożone dawki leku są niewystarczające albo niezbędna może okazać się modyfikacja leczenia. Pozytywne efekty leczenia czasami pojawiają się po kilku tygodniach, a nawet miesiącach. Być może na skutki leczenia jest jeszcze za wcześnie.

Prawidłowo, że dotychczasowe badania wykluczyły inne przypadłości, jednakże w sytuacji powtarzających się dolegliwości należałoby rozważyć rozszerzenie diagnostyki. Możliwe, że problemy z tarczycą nie są jedynym powodem takich problemów zdrowotnych.

Zalecamy Pani ponowną konsultację z lekarzem endokrynologiem oraz neurologiem. Możliwe, że specjalista zdecyduje o kolejnych badaniach, aby odnaleźć dokładną przyczynę takich dolegliwości.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Podobna tematyka została również przedstawiona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/niedoczynnosc-tarczycy-przyczyny-objawy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-obwiniac-tarczyce-o-bole-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.