Czy te objawy mają związek ze zbyt długim przyjmowaniem leków?

Przez 8 lat brałam hydroksyzynę wraz z Pramem, a potem Mozarinem. Jesienią odstawiłam leki. Dowiedziałam się, że nie wolno przyjmować tych leków tak długo i razem. Już od 2 miesięcy mam problemy z sercem (wyższy puls, czasami kołatanie - szczególnie nocą, wahania ciśnienia), duszności - uczucie skurczu szyi/krtani oraz płuc/oskrzeli. Do tego dochodzą bóle klatki piersiowej -głównie przy oddychaniu. Naprzemiennie biegunki i zaparcia (tydzień tego, tydzień drugiego). Szumy w uszach. Uczucie zaflegmienia organizmu. Lepiej oddycha mi się przez usta. RTG w normie jak i USG. Po jedzeniu objawy nasilają się więc podejrzewałam alergie (hydroksyzyna nie była brana na alergie - nie miałam nigdy alergii). Robiłam test metodą bicom i wykazało mi co nieco, ale nie bardzo w to wierzę - mimo to staram się nie jeść pewnych rzeczy bo ciągle się źle czuję. Schudłam więc i nie mam już okresu. W ustach czuję pieczenie - język zmienia kolor. Mam uderzenia gorąca, ale zimne dłonie i stopy. Po ciepłej kąpieli też robi mi się gorzej. Skórę mam przesuszoną. Czy to może być wpływ długiego przyjmowania wymienionych leków bądź ich odstawienia? Czy bicom mógł pogorszyć mój stan? Co powinnam zrobić? Do lekarzy czekam w długiej kolejce.

Marek Kubiszewski Psychiatria

Brakuje istotnej informacji z jakiego powodu Pani przyjmowała hydroxyzynę z citalopramem a potem z escitalopramem, co było powodem odstawienia leków, po jakim czasie od odstawienia leków pojawiły się opisywane zaburzenia wegetatywne, czy opisywane zaburzenia wegetatywne występowały kiedykolwiek wcześniej - zwłaszcza przed włączeniem leku przeciwdepresyjnego i hydroxyzyny. Spośród opisywanych objawów część może wynikać z nawrotu zaburzeń lękowych, jednak niektóre nie są typowe dla nerwicy. Nie wykluczone, że powodem jest odstawienie leków, być może mamy do czynienia z zespołem abstynencyjnym. Natomiast objawy te nie są efektem szkodliwego działania stosowanych przewlekle wymienionych leków w dawkach terapeutycznych.