Czy te objawy mogą oznaczać Zespół Sudecka?

Witam.Jestem po usunięciu zespolenia piszczeli.W trakcie zrastania występowały często obrzęki i opuchlizny oraz zaczerwienienia nogi.Przypuszczano ,że jest to reakcja na metal i przepisywano Dalacin C.Obecnie na opisie rtg jest zapis o zaniku kości i możliwym przebiegu zaniku Sudecka.Wcześniej nie było o tym wzmianki, mam również nadal niezrośnięte ubytki po śrubach oraz szczelinę ( po 7mc od zab. ).Miewam szarpiące bóle nogi, kolor blizny jest sino-czerwony.Czy mogą to być objawy Z.Sudocka ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam. Niestety mogą to być objawy zaniku Sudecka na co wskazują objawy radiologiczne. Jednakże, w celu ustalenia rozpoznania i leczenia zalecam konsultacje z lekarzem prowadzącym oraz zlecającym badania. Pozdrawiam

wszystko na to wskazuje,zdecydowanie zaleca sie kontrole u lekarza ortopedy ze zdjęciem rtg-po zbadaniu wlącza sie odpowiednie leczenie w zależności od fazy w której jest choroba.