Czy te objawy wskazują tylko na boreliozę?

Dzień dobry!

Moja 15-letnia córka miała robione badania w kierunku boreliozy 21.01.2011, wynik IgM 16 BBU dodatni i IgG 4 BBU ujemny. Wiem, że taki wynik świadczy o tym, że zakażenie jest świeże, zastanawiam się od kiedy jest zakażona, gdyż objawy występują od półtora roku. Boli ją głowa w okolicach potylicznych i skroniowych, zęby, ucho, kark i szyja. Dodatkowo drętwiała jej lewa część ciała, a szczególnie noga, występowały też przy tym bóle pleców w okolicy krzyżowej. Ponadto miała zaburzenia wzroku, zawroty głowy i utraty przytomności. Ciągle jest zmęczona. Czy te objawy świadczą tylko o boreliozie, czy również o czymś więcej? Badania TK i RM głowy nic nie wykazały.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Badania krwi - cholesterol

Cholesterol jest niezbędny w organizmie człowieka. Występują jego dwie odmiany ? dobra i zła. Sprawdź normy dotyczące wyników badań obydwu odmian cholesterolu, a także czym grozi jego nadmiar i niedomiar.

Opisane przez Panią objawy mogą być spowodowane boreliozą. By potwierdzić zakażenie zapewne należy wykonać tzw. test potwierdzenia W-B. Proponuję zgłosić się do Poradni Chorób Zakaźnych.

Jeśli zakażenie potwierdzi się i zostanie przeprowadzone leczenie, będzie można powiedzieć, czy borelioza jest jedyną przyczyną dolegliwości.

Pedagog w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Bydgoszczy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty