Czy te odstępstwa od normy w morfologii wymagają konsultacji lekarskiej?

Witam, Wykonalam ostatnio badanie morfologii krwi. 3 wskazniki sa oznaczone jako odejscie od normy: BASO% 1.518% przy normie 0-1.5 RDW 11.42% przy normie 11.50-14.50% MPV 5.05do przy Monroe 7.5-11.0fl Rowniez mam niedobor wit D. Inne wskazniki w normie. Czy to może być powiazane? Czy powinnam to skonsultowac ze specjalista czy takie odstępstwa od normy sa akceptowalne? Nadmienię również,ze wypadają mi wlosy i czesto jestem zmeczona, poziom stresu jest wyzszy niż normalnie. Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Taki odchylenia od normy nie mają znaczenia. Nie ma powodu do niepokoju. Proszę oczywiście rozpocząć suplementację witaminy D.