Czy te plamy przed oczami są normalne?

Mam szesnaście lat i zawsze gdy czytam książki lub patrzę na ekran laptopa, pojawiają mi się tak jakby jakieś plamki przed oczami, czy coś. Widzę wtedy nieostro, czasami literki choć są w jednej linii wydają mi, się że każda jest na innej wysokości. Rok temu byłam u okulistki, bo skierowała mnie pielęgniarka, bo mieliśmy w szkole badania wzroku i pani przyłożyła mi do oczu takie jakby okulary i widziałam trochę lepiej, ostrzej. Okulistce nie powiedziałam o tych zamgleniach, plamkach, bo bałam się, ze będzie kazała nosić mi okulary. A z badań wyszło, że mam w jednym oku plus, w drugim minus, ale na razie lepiej nie nosić okularów, żeby nie pogorszyć wzroku. Jednak minęło trochę czasu i bardzo irytuje mnie te plamki. Czy każdy tak ma? Jak mogę się ich pozbyć? Z góry dziękuje za pomoc.
ponad rok temu

Witam!

Nieostry obraz, czy nakładanie się obrazu może być wynikiem wady refrakcji. Proponuje udanie się do specjalisty celem wykonania badania refrakcji, tym bardziej, że rok wcześniej nie było ono prawidłowe, a przy okazji proponowałabym ocenić dno oka po rozszerzeniu źrenic, cele wykluczenia ewentualnej innej przyczyny. Do czytania czy pracy przy komputerze proponuje stosowanie kropli nawilżających i suplementację preparatami bogatymi w luteinę.

Pozdrawiam serdecznie