Czy te problemy ze wzrokiem mogą mieć związek z kuracją tym lekiem?

Półtora miesiąca temu zakończyłam trwającą 5 miesięcy kurację Izotekiem. Nie mam stwierdzonej wady wzroku. W trakcie kuracji zauważyłam pogorszenie widzenia wieczorem, lekarz przepisał mi krople nawilżające, dzięki którym widziałam lepiej. Obecnie prawe oko widzi mniej wyraźnie niż lewe (które widzi doskonale). Czy może to być spowodowane kuracją, i jeśli tak, po jakim czasie problemy ze wzrokiem po stosowaniu izoteku powinny ustąpić? Dodam, że pracuję przy komputerze jednakże dbam o higienę pracy, robię przerwy, stosuję krople.

Witam, powikłaniem po stosowaniu Izoteku jest nasilona suchość błon śluzowych i zwiększona suchość w oczach.

Zalecałabym używaniu kropli- sztucznych łez bez konserwantów o przedłużonym działaniu ,często 4xdz i dodatkowo żeli i maści na noc.

Ze względu jednak na dodatkowo pogorszenie widzenia proszę zgłosić się na wizytę celem dokładnego przebadania oczu. Proponowałabym badanie dna oka po kroplach . Badanie polega na wpuszczeniu kropli rozszerzających źrenicę, następnie odczekanie 15-20minut celem dokładnego badania soczewki , siatkówki i maksymalnej wady wzroku.

Po badaniu jest gorsze widzenia z bliska do 4- 6 godzin, światłowstęt również nie należy przyjechać samochodem