Czy te problemy żołądkowe mogły zaburzyć działanie tabletek?

Witam od 5 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Od kilku miesięcy mam poważne problemy żołądkowe codzienne biegunki utrzymujące się nawet przez 2 tygodnie codziennie. Tabletki biorę zazwyczaj późnym wieczorem natomiast biegunki występują tylko rano lub po południu co najmniej 10 godzin od przyjęcia tabletek. Czy ma to wpływ na ich skuteczność? Stosujemy dodatkowo stosunek przerywany dlatego myślę że ryzyko ciąży jest dość minimalne...jednak mimo to nie pojawiło się u mnie krwawienie z odstawienia. Czy jednak te problemy żołądkowe mogły zaburzyc działanie tabletek?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Mogły zaburzyć działanie antykoncepcji. Radziłbym wykonanie testu ciążowego.