Czy te uczucie gorąca i potliwość mogą mieć związek z nerwicą?

Jakie badania zrobić? Odczuwam uczucie gorąca po jedzeniu i piciu, leje się ze mnie pot. Mam stwierdzoną depresję wraz z nerwicą i nie wiem, czy to na pewno przez niepokój mam takie uczucie gorąca i nadmierne poty. W nocy najbardziej mnie to denerwuje i przeraża.

Marek Kubiszewski Psychiatria

To pytanie należy skierować w pierwszej kolejności do lekarza ogólnego. Dopiero wykluczenie schorzenia somatycznego utwierdza w rozpoznaniu emocjonalnego podłoża zaburzeń wegetatywnych.