Czy te wyniki mogą oznaczać nawrót choroby?

Witam, na początku listopada 2018r. mama (56 lat) przeszła zabieg usunięcia macicy z przydatkami oraz wycięcia ogromnego guza nowotworowego. Po około 1,5 miesiąca od operacji miała podwyższone PLT, RDW-SD, RDW-CV i PCT. Z miesiąca na miesiąc te parametry się obniżały i wskakiwały do widełkowej normy. Miesiąc temu jeszcze tylko RDW-CV był nieco powyżej normy, a dzisiaj wyniki wskazały na nieznaczne podwyższenie wszystkich 4 wartości, które były podwyższone po operacji, tj. Płytki krwi- 403 (norma do 400), RDW-SD 47,1 (36,4- 46,3), RDW-CV 14,6 (11,7-14,4), PCT 0,4 (0,2-0,4). Marker CA-125 tak jak miesiąc temu 16,9. Czy może to oznaczać nawrót choroby czy może być to spowodowane tym, że miała np. ostatnio zimno na ustach (drobna infekcja bakteryjna)?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym powtórzenie badania markera za ok 4 tygodnie i skonsultowanie wyniku z ginekologiem.