Czy te zawroty głowy to coś poważnego?

Witam. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć czy to coś groźnego ? Zdarzało mi się od ubiegłego roku mieć kilka zawrotów głowy, kilka z 30 sek. inne z lekkim zawrotem aż na początku kwietnia silne zawroty z wymiotami. Zawroty około 15h. Zrobiłem dwukrotnie MR w obu nic nie wykazało ale mam jeden opis. Badanie MR głowy wykonane sekwencjami TSE w obrazach T1 i T2 zależnych, sekwencji TIRM, DWI, TRUFI i SWI oraz po wzmocnieniu kontrastu. W podkorowej istocie białej płata czołowego prawego ognisko 4mm wysoko sygnałowe w obrazach T2 zależnych i sekwencji FLAIR, bez cech restrykcji dyfuzji w obrazach DWI, bez cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego. Obraz może odpowiadać drobnej zmianie degeneracyjne na tle naczyniopochodnym. Poza tym nie stwierdza się obecności zmian patologicznych mózgowia w tym zmian ogniskowych w istocie białej i szarej obszarów ograniczenia dyfuzji wody ani zmian pokrwotocznych oraz ognisk patologicznego wzmocnienia kontrastowego. Nie stwierdza się cech wewnątrz czaszkowego procesu wypierającego. Struktury linii pośrodkowej nie przemieszczone. Układ komorowy i pozostałe wewnątrz czaszkowe przestrzenie płynowe w normie. Zmian ogniskowych w kątach mostowo-móżdżkowego nie dostrzega się.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z lekarzem, który zlecał to badanie. Ponieważ trzeba je interpretować razem z całością obrazu klinicznego.