Czy ten lek może być fotouczulający?

Lekarz przepisał mi lek Flumycon z powodu wykrycia w kale candida albicans, ale 3 dni temu poddałam się zabiegowi depilacji laserowej pach, bikini i nóg. Kolejny zabieg za 4 tygodnie. Czy mogę zażywać wyżej wspomniane lekarstwo? Czy jest ono fotouczulające?

Dzień dobry, jeśli w ulotce nie ma informacji, że ten lek powoduje nadwrażliwość na światło to nie jest on fotouczulający. Lek ten nie ma też wpływu na efekty zabiegowe wcześniej wykonanego zabiegu. Natomiast co do kolejnego zabiegu to jest on wykonywany zbyt wcześnie (jeśli chodzi o bikini i nogi). Odstęp pomiędzy sesjami powinien wynosić 6-8 tygodni.

Pozdrawiam Katarzyna Lisicka