Czy ten lek powinnam przyjmować w ciąży?

Witam, moja pani doktor ginekolog przepisała mi lek na receptę- Hydrokxyzinum w celu uspokojenia nerwów, wyciszenia się. W ulotce tego leku jest napisane, że nie można tego przyjmować w okresie ciąży, w której obecnie jestem. Stąd moje pytanie, czy stosować się wg lekarza czy wg zaleceń ulotki?

Witam Panią,

Ciąża zawsze jest dla kobiety okresem trudnym psychicznie i emocjonalnie.

W czasie ciąży, z powodu zmian hormonalnych zachodzących w Pani

organizmie, może Pani dużo intensywniej odczuwać takie objawy

jak: zmęczenie, negatywne myśli, poczucie zagrożenia, poczucie

niepokoju, napięcia, stresu czy lęków.

To wszystko może mieć niekorzystny wpływ na Pani zdrowie

i samopoczucie, a także na zdrowie płodu.

Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.

Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?

Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?

Problemy z kontrolowaniem emocji i nadmierna nerwowość są najczęściej

reakcją obronną ludzkiej psychiki na stres, zmęczenie psychiczne,

lęk, czy traumatyczne przeżycie z przeszłości.

Przyczyną mogą być też zaburzenia nerwicowe.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas

osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu

okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.

Niestety, teraz absolutnie nie jest wskazane stosowanie środków

farmakologicznych, które przecież nie leczą tylko tłumią objawy

a zarazem stanowią bardzo duże zagrożenie dla płodu.

Jeżeli często doświadcza Pani zdenerwowania i występują trudności

z efektywnym radzeniem sobie z emocjami i ze stresem, to należy

jak najprędzej skonsultować problem z psychologiem.

Aby Pani pomóc, należy dotrzeć do źródeł Pani stresów i zdenerwowania

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do spotkań terapeutycznych, podczas których

odzyska Pani równowagę wewnętrzną, zdobędzie Pani umiejętność

radzenia sobie z emocjami i ze stresem, a także odzyska Pani spokój

i radość życia.

Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/