Czy ten nowotwór jest przeciwwskazaniem do takich zabiegów?

Dzień dobry, Mam potwierdzony zespół MEN1, niedawno zdiagnozowano u mnie wieloogniskowy nowotwór neuroendokrynny w obrębie trzustki. Czy to jest złośliwe? Markery: CD56 (-) Ki67 ( )1% Synaptophysin ( ) CHR ( ) OPIS MARKOSKOPOWY: AB Czy z tym nowotworem mogę korzystać z ultradzwięków, fal radiowych, laseru radiowego i makijażu permanentnego? Bardzo dziękuje za odpowiedzi. Sylwia (Pytanie z zakresu onkologii, endokrynologii, medycyny nuklearnej)

Dzień dobry, niestety choroba nowotworowa i okres do 5 lat po jej wyleczeniu dyskwalifikują Panią z tego typu zabiegów. Wyjątkiem od reguły jest makijaż permanentny, czasami wykonuje się go przed rozpoczęciem leczenia aby poprawić późniejszy komfort życia ale tylko wtedy gdy lekarz prowadzący wyrazi zgodę.

Pozdrawiam Katarzyna Lisicka