Czy ten powiększony węzeł chłonny to coś poważnego?

Dzień dobry. Od tygodnia zauważyłam powieszony węzeł chłonny pod prawa pachą. Nie czuje tam żadnego większego guzka. Nie ma też żadnych zmian skórnych w tej okolicy. Od paru dni zaczął się lekki suchy kaszel i świąd skory. Dokucza mi czasami bol właśnie prawej strony szyi- ucha, migdałka. Nie przechodziłam żadnej infekcji czy choroby w ostatnim czasie. Dodatkowo moje piersi są tkliwe, nie wiem czy jest to związane z cyklem czy może z tym węzłem chłonnym. Czy może to być coś poważnego? Zauważyłam objawy pokrywające sie z ziarnica.

Dzień dobry, aby odpowiedzieć na pytanie wymagana jest wizyta stacjonarna u lekarza rodzinnego który wykona badanie fizykalne i zleci odpowiednią diagnostykę. Może okazać się w opisanym przez Panią objawów wymagana będzie wizyta u lekarza ginekologa.

Pozdrawiam