Czy ten poziom żelaza u 7-latki jest niepokojący?

Witam. Moja córka ( 7 lat) niedługo będzie przechodzić zabieg usunięcia trzeciego migdała i w związku z tym lekarz poprosił o zrobienie kilku badan z krwi. Ja ze swojej strony dodatkowo zaleciłam badanie poziomu żelaza, ponieważ córka miała wiecznie znaczny niedobór. I ku mojemu zdziwieniu po odebraniu wyników okazało się że ma duży nadmiar tego pierwiastka ( 250,2 ug/dL), dodatkowo powyżej normy są: obraz odsetkowy monocytów (11,6%), czas PT (13,4s), INR (1,3). Poniżej normy są: obraz odsetkowy granulocytów (35,1%), MCV - obj. erytrocyta (78,2fL), MCH- śr. masa hemog. w erytr. (26,1pg), oraz wskaźnik PT(76,0%). Reszta w normie. Nie ukrywam, że się trochę przestraszyłam. Zabieg w tym tygodniu i nie wiem czy te wyniki pozwalają na jego przeprowadzenie. Najbardziej mnie martwi poziom żelaza. Pozdrawiam. Mama

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym po zabiegu sprawdzić ponownie poziom żelaza i skonsultować się z hematologiem dziecięcym.